Benzinliğin Dinlenme Tesisinde Yangın

Benzinliğin Dinlenme Tesisinde Yangın
16.03.2020
370
A+
A-

Benzinliğin Dinlenme Tesisinde Yangın. Bilecik’te Akaryakıt İstasyonu Yanındaki Dinlenme Tesisinde Yangın. Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Demirköy köyü yakınlarındaki yer alan akaryakıt istasyonunun hemen yanında yer alan dinlenme tesisinde yangın çıktı.

Demirköy köyüne gelmeden Kurtköy Sapağındaki Öztezcan Akaryakıt İstasyonunun hemen yanında bulunan dinlenme tesisinde nedeni henüz belirlenemeyen fakat elektrik tesisatından çıkmış olabileceği öngörülen bir yangın çıktı. Dinlenme tesisindeki yangının ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Alevler kısa sürede büyüyüp akaryakıt istasyonuna yaklaşınca tehlikenin boyutu arttı.

Polis ve Jandarma ekipleri çevrede güvenlik tedbiri alırken, itfaiye ekipleri olay yerine gelerek alevlere müdahale etti. Akaryakıt tanklarının da bulunduğu alana yaklaşan alevler nedeniyle itfaiye ekipleri patlama ihtimaline karşı çok fazla yaklaşamadı ve uzaktan müdahale edebildi. Alevler akaryakıt istasyonunun marketinin çatısına kadar ulaştı.

Tüm İl ve ilçelerden sevk edilen itfaiye araçlarıyla müdahale edilen yangın söndürülerek, soğutma çalışması yapıldı. Yangında her hangi bir yaralanma yaşanmazken, dinlenme tesisi kullanılamaz hale geldi.

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.