Belediyeden Sivrisinek Uyarısı

Belediyeden Sivrisinek Uyarısı
30.06.2021
174
A+
A-

Belediyeden Sivrisinek Uyarısı. Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bahçe ve balkonlarda uzun süre ağzı açık bırakılan su birikintilerinin sivrisinek oluşumuna neden olduğu belirtilerek, vatandaşlar uyarıldı.

Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde can dostlarımız olan sokak hayvanlarının en güzel şekilde tedavi edildiği bilgisinin verildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘’Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak belirli bir takvim dahilinde larva ile mücadele çalışmalarımız sürüyor. Sivrisinek ile mücadelemizde sizlerin desteğine ihtiyaç duymaktayız. Göl, gölet, dere ve su kanalları gibi büyük alanlarda ekiplerimizle birlikte düzenli olarak ilaçlama ve benzeri uygulamalarımıza devam ediyoruz. Bahçe ve balkonlarımızda bulundurduğumuz kova, bidon, saksı altlığı gibi su birikebilen alanlarda sivrisinek çoğalır. Unutmamalıyız ki! Bir su bardağı içerisinde 200 tane sivrisinek üreyebilmektedir. Bundan dolayı çiçek sulaması ve balkon yıkamaları için bırakılan su kaplarının ağzının kapalı olması gerekmektedir. Yaşam alanlarımızda sivrisinek üremesine engel olmak için hep birlikte mücadele edelim.’’ İfadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.