Başkan Bakkalcıoğlu’nun Basın Açıklaması

Başkan Bakkalcıoğlu’nun Basın Açıklaması
10.06.2019
333
A+
A-

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, kamuoyunu ilgilendiren konular ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Aile Sigortası ile ilgili yönetmelik hazırlık aşamasında

Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yapılan basın toplantısında Başkan Yardımcıları Ali Şahinoğlu ve Mehmet Fındık’ta hazır bulundu. Bakkalcıoğlu, uygulamaya girecek Aile Sigortası yönetmeliğinin hazırlık aşamasında olduğunu ve sigortanın kimleri kapsayacağı konusunun ise büyük ölçüde belirlendiğini kaydetti.

Başkan  yaptığı açıklamada; “Bozüyük Belediyesi olarak güven ortamının tam anlamı ile sağlanması amacı ile evrak kayıt sistemine geçmiş bulunmaktayız. Böylelikle gelen talepler resmi olarak tarafımıza ulaşmış olacak” dedi.

Bakkalcıoğlu: Otopark çalışmaları devam edecek

Bakkalcıoğlu otopark çalışmaları konusunda, eski kaymakam lojmanı arkasında bulunan arazinin, katlı otopark yapılması için Hazineye gerekli yazının yazıldığını aktardı.

Bozüyük’te inşaatı başlayan Devlet Hastanesinin kamulaştırmasının önceki dönem belediye yönetimi tarafından yapıldığını anlatan Bakkalcıoğlu;

“Burada da halkın hizmetine harcanmasına gereken paranın hastane kamulaştırması için harcandığını gördük. Üstelik bu para olmayan bir para, faizli bir borçlanma ile kredilendirilmiş, 2.000.000 TL kamulaştırma için kullanılmış” dedi.

Başkan Bakkalcıoğlu ayrıca mecliste görüşülen konularla ilgili olarak Belediye tarafından yapılan bazı 18. Madde uygulamaların yanlışlığına değindi.

Kayıp cep telefonları

Kamuoyunda son derece merak uyandıran kayıp telefonların yanı sıra yapılan incelemelerde 10 adet telefonun daha kayıp olduğunu belirten Belediye Başkanı konunun savcılıkta olduğunu söyledi.

Bozüyük’te devrede olan TEDES’ler ile ilgili olarak ta ayrıntılı bilgi veren Başkan Bakkalcıoğlu; “Elde edilen gelirlerin %70’lik bir kısmı devletin kasasına giderken, geriye kalan %30’luk kısım belediye tarafından yada belediye ve sistemi kuran firma tarafından %15’erlik dilimlerde paylaşılmakta. Fakat Bozüyük’te yapılan anlaşmada Belediye’nin %5’lik bir dilim aldığını geri kalan payın şirket tarafından alındığını tespit ettik. Uygulama devreye girdiği günden itibaren 18 Milyon TL’lik bir gelir elde edilirken, bunun 15 Milyon TL’si bu özel firmaya geri kalan 3 Milyon TL belediye bütçesine eklenmekte. Bu oransal yanlışlığın düzenlenmesine yönelik bu firma ile görüşmelerimiz sürmekte” dedi.

Basın toplantısında Bakkalcıoğlu İŞ-KUR tarafından Bozüyük Belediyesinde görevlendirilmiş 80 personelinin sözleşmesinin dolduğuna buna karşılık olarak Bozüyük Belediyesi’nin İŞ-KUR’a sunduğu yeni projeden bir yanıt alamadıklarını belirtti. Personelin yokluğunda doğacak boşluğa başka birimlerden personel kaydırılacağını belirterek “Halka hizmet için çalışmanın kapalı-açık alanı olmaz” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile stadyum konusunda da görüştüklerini belirten Başkan Bakkalcıoğlu, yıkılma riski gerekçesi konusunda yeniden rapor alınacağını ve konunun açıklığa kavuşmasının ardından uygun olma durumunda stadyumun restorasyonunun ardından yeniden hizmete açılacağını aktardı.

Mahallelere açılacak çocuk kreşleri, T Plaka ve S Plaka uygulamalarına da değinen Başkan Bakkalcıoğlu toplantı sonunda basın mensupları tarafından yöneltilen soruları yanıtladı.

Basın Toplantısına Başkan Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve ekibinin aynı sıra CHP Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.