Başkan Bakkalcıoğlu “Dodurga Bizim İçin Çok Değerli”

Başkan Bakkalcıoğlu “Dodurga Bizim İçin Çok Değerli”
06.03.2022
101
A+
A-

Başkan Bakkalcıoğlu “Dodurga Bizim İçin Çok Değerli” Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, dernek ziyaretleri kapsamında Dodurgalılar Derneği’ni ziyaret ederek Dodurgalı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Ziyarette Dernek Başkanı Mustafa Küplü misafirlerine hitaben yaptığı konuşmada Başkan Bakkalcıoğlu’na dernek faaliyetlerine katkıları nedeniyle teşekkür ederek derneğin 1993 yılında Dodurga’nın ileri gelen büyükleri tarafından örf, adet, gelenek ve göreneklerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına Bozüyük’te kurulduğunu anlattı ve derneğin varlığını yapılan faaliyetler, dayanışma geceleri, doğa yürüyüşleri, balık tutma yarışları ile bunlara benzer irili ufaklı faaliyetler ile sürdürmeye çalıştıklarını söyledi.

Ardından söz alan Başkan Bakkalcıoğlu “Dodurga bizim için çok kıymetli bir yer. Bakın Bozüyük Belediyesi’nin bir tane beldesi var o da Dodurga, kala kala bir tek Dodurga kaldı. Çok değerli, sizler çok değerlisiniz. Biz bunun bilinci içerisindeyiz. Her aşamada bir çağrı aldığımızda her an hem Derneğimizin hem Dodurgalıların yanında olduk zaten. Buraya geldiğim için çok memnunum, çok mutluyum.” dedi. Ardından Bozüyük’te yaşayan Dodurgalı vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen belediye başkanı, göreve geldikleri günden itibaren gerçekleştirdikleri faaliyetleri, yeni uygulamaları ve projelerini anlattı, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Ziyarette Başkan Bakkalcıoğlu ile kendisinin de yer aldığı, Çortuk Camii’nin açılışı ile ilgili bir anı fotoğrafı da paylaşıldı. Samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyaret sonunda Başkan Bakkalcıoğlu, kendilerini ağırladıkları için Dernek Başkanı Mustafa Küplü’ye ve Dodurgalı hemşehrilerine teşekkür etti. Dernek Başkanı Küplü Başkan Bakkalcıoğlu’na ziyaretin anısına plaket ve Dodurga kitabı hediye ederken Dodurga kitabı diğer misafirlere de hediye edildi.

Ziyarete Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun yanı sıra CHP İlçe Başkanı İhsan Esel, İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çırak, Başkan Yardımcıları Mahmut Fındık ve Ali Şahinoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Elmas ve Osman Çetin, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu, dernek başkanı Mustafa Küplü, dernek yönetimi ve çok sayıda dernek üyeleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Gecenin sonunda ziyaret ile ilgili bilgi veren Başkan Bakkalcıoğlu “CHP İlçe Başkanımız, İYİ Parti İlçe Başkanımız, İl Genel Meclisi üyelerimiz Hüseyin Elmas ve Osman Çetin, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte Dodurgalılar Derneğimizin davetine icabet ettik. Resmiyet ve siyasetten uzak, dostane bir sohbetin yaşandığı güzel bir gecede, bizde hemşehrilerimizin sorularını yanıtlama, önerilerini dinleme fırsatı bulduk. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetleri anlatırken, yaşanan olumlu gelişmeleri veya olumsuzlukları anlattık.” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.