Bahçeli, Seçimlerden Sonra İlk Ziyaretini Söğüt’e Gerçekleştirdi

Bahçeli, Seçimlerden Sonra İlk Ziyaretini Söğüt’e Gerçekleştirdi
13.07.2019
407
A+
A-

Bahçeli, Seçimlerden Sonra İlk Ziyaretini Söğüt’e Gerçekleştirdi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminin ardından ilk ziyaretini Bilecik’in Söğüt ilçesinde gerçekleştirdi.

Söğüt’te kalabalık partili grubun karşıladığı Bahçeli, ilk olarak Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etti ve saygı nöbeti değişimini izledi. Buradan Söğüt Belediyesine geçen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisi için hazırlanan kürsüden halka seslendi.

Bahçeli, 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakına oy veren, belediye başkan adaylarını destekleyen Söğütlü, Vezirhanlı ve Yenipazarlı vatandaşlara teşekkür ederek, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak ve Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden’i tebrik etti.

Cumhur İttifakının ülke genelinde müstesna bir başarıya ulaştığını kaydeden Bahçeli, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda 1 Büyükşehir, 10 İl, 132 ilçe ve 89 belde olmak üzere toplam 233 belediye başkanlığı yönetiminin milletin desteği ile MHP’ye geçti dedi

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin Türkiye için huzur anahtarı olduğunu söyleyen Bahçeli, istikrar adası ve güvenlik zırhı olduğunu ifade etti.

Yeni sistemde belirsizliklere, istikrarsızlıklara, çift başlılığa yer olmadığının altını çizdi ve Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini hedef alarak değişmesini, yeni bir referanduma eski sisteme dönülmesini isteyenlerin samimi, iyi niyetli ve dürüst olmadıklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini tartışmak isteyen Kılıçdaroğlu’nun surda gedik açmaya çalıştığını kaydederek, Türkiye’nin sistem tartışmalarını sonlandırdığını ve uzlaşma ile kapandığını söyledi.

Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti;

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin ümididir. Kuruluş ve kurtuluş ruhuna tamamiyle uygundur. Tehditler artık işlemeyecektir. Tehlikeler mutlaka bertaraf edilecektir. Bir ve beraber olursak hiç bir karanlık ve kötü emel sahibi şirret emellerinde muvaffak olmayacaktır. Yüreklerimiz toplu olursa zalimler imanla yükselen surumuzu aşamazlar. El birliği yaparsak, güç birliği ile hareket edersek, Türkiye’nin önünde hiç bir hain duramaz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.