Aracın Çarptığı Çakal Tedaviye Alındı

Aracın Çarptığı Çakal Tedaviye Alındı
13.02.2020
295
A+
A-

Aracın Çarptığı Çakal Tedaviye Alındı. Şehir Mezarlığı civarında bir aracın çarptığı ve 2 arka bacağının da kırık olduğu tespit edilen çakal tedavi altına alındı.

Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin ekipleri tarafından Şehir Mezarlığı yakınlarında yol kenarında acılar içinde kıvranan ve muhtemel bir aracın çarptığı çakal, acil müdahale aracına alınıp, merkeze götürüldü.

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Nedret Avcı tarafından muayenesi gerçekleştirilen çakalın arka iki bacağının da kırıldığı tespit edildi. Hemen müdahalesi yapılan çakalın iyileşme döneminde Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde geçirdikten sonra doğal hayata salınacağı öğrenildi.

Başta can dostlarımız olan sokak hayvanları olmak üzere bir çok yaban hayvanının da sağlığına kavuştuğu Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde bu kez yaralı bir çakalın tedavisi yapıldı.

Operasyon ve çakalın sağlık durumu hakkında bilgi aktaran Veteriner Nedret Avcı, şunları kaydetti;

Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, yaptıkları tedavi hakkında verdiği bilgide, Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde yaralı çakalın tedavi edildiğini belirterek, “Ekiplerimiz, şehir mezarlığına yakın bir alanda yol kenarında yaralı olarak buldukları çakalı, müdahale aracımızla getirdiler. Her iki arka bacağında kırık tespitinde bulunduk. Gerekli tedaviyi yaptıktan sonra şu an misafir ediyoruz. İyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakacağız” dedi.

Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nedret Avcı, vatandaşlarımızın bu tür hayvan yaralanmalarına karşı duyarlı olmaları ve en kısa zamanda bildirmeleri halinde birim olarak gerekli tedavilerinin yapılacağı bilgisini paylaştı. Veteriner Hekim Avcı, şu ana kadar ayı, tilki ve birçok kuş türü olmak üzere 10’u aşkın yaban hayvanını tedavi ederek, doğal ortamlarına bıraktıklarını sözlerine ekledi.

Yeter ki terk etmeyin. Trafikte gördüğünüz yahut bizzat kendi aracınızla çarptığınız hiç bir yaralı hayvanı yaşayıp yaşamadığını kontrol etmeden uzaklaşmayın. Öldüyse de lütfen yolun kenarına alın alamıyorsanız da gerekli birimlere haber verdiğiniz takdirde mutlaka ilgilenilecektir. Neticede o da can taşıyor, belki de ilk darbede ölmedi siz duyarsız davranıp uzaklaştığınız için ikinci kere acıyı yaşattınız. Bu da editörün notu, hepimizin başına gelebilen şeyler, yeter ki terk etmeyelim.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.