Altyapı Çalışmaları Hız Kazandı

Altyapı Çalışmaları Hız Kazandı
15.02.2022
141
A+
A-

Altyapı Çalışmaları Hız Kazandı. Bilecik Belediyesi, şehrin altyapı sorununu ortadan kaldıracak Bilecik Kanalizasyon ve Altyapı Projesi çalışmalarına devam ediyor.

Bilecik Belediyesi tarafından şehrin büyük bir bölümünde yürütülen altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bilecik’in yıllardır çözülemeyen ve kronik hale gelen altyapı problemlerini çözmeyi amaçlayan Başkan Semih Şahin, 6 Eylül Caddesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Şahin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü çalışmalar hakkında birim müdürlerinden bilgi aldı.

Bilecik Kanalizasyon ve Altyapı Projesi kapsamında 2. Etap Yağmur Suyu Kolektör Hattı çalışmalarına başlandığı müjdesini veren Başkan Semih Şahin;” 6 Eylül Caddesi ya da diğer adıyla hastane yokuşu olarak adlandırılan bölgede güney hat 2 yağmur suyu kolektör hattı çalışmalarına başladık. Basit bir şekilde anlatmak gerekirse bu bölgelerde toplanan yağmur suları, büyüklükleri sayısal olarak hesaplanmış daha büyük borularla toplanacak ve buradan alıcı ortamı olan dere yataklarına verilecek. Şehrimizin yıllardır çözülmemiş, ihmal edilmiş altyapı sistemini yeni baştan yapıyoruz. Böylece Bilecik, hak ettiği modern bir şehrin altyapısına en kısa zamanda ulaşacak. Bu süreçte bu çalışmaların tamamlanmasını sabırla ve hoşgörüyle bekleyen tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Her şey daha güzel ve daha modern bir Bilecik için!” ifadelerini kullandı.

Projenin tamamlanması için gece gündüz çalışan personele emeklerinden ötürü teşekkür eden Başkan Semih Şahin, incelemelerin ardından alandan ayrıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.